Vážení zákazníci, tato stránka funguje již jen jako katalog produktů. Pro bližší informace čtěte zde !
Kuchařské recepty - špetka z naší kuchyně

Hledat

O nás

Libera, šlechtění hybridních paprik

Rodinná firma Libera nese své jméno podle antické bohyně úrody Libery. Firma byla založena roku 1993 ing. Jiřinou Teclovou, jejíž zkušenosti byly nabyty předešlou praxí v oblasti šlechtění. Zajímavostí je, že první vyšlechtěná paprika jménem Beate, nese ve svém názvu jméno svých autorů: BEtlach A TEclová. Tradice je teda jedna z našich hlavních domén.

Ve firmě našly zalíbení í dcery paprikové královny a obě skloubily své životy s paprikovým královstvím. Šlechtění dál studovala a zabývala se jím ing. Blanka Uheríková a dnes je právoplatnou tvůrkyní spousty nových výjimečných odrůd.

Dohromady jsme v počtu vlastních odrůd přesáhli číslo 50, takže pomalu útočíme na další kulatiny. Naše odrůdy jsou vyšlechtěny speciálně pro tuzemské podmínky. Každá je však velmi jedinečná a tak také může poskytovat jedinečnost skrytou například ve velikosti, v barvě, tloušťce stěny plodu, v chuti, v tvaru atd.

O tradici již byla řeč, přesuňme se ke kvalitě. Osivo firmy Libera je pečlivě ručně přebírané a kontrolované. I když žijeme v době techniky a stroje nám velmi ulehčují práci, nad lidské smysly není. Snažíme se Vám předkládat jen to nejlepší osivo s nejvyšší možnou kvalitou klíčivosti. Veškerá produkce našich osiv je podrobována velice přísné kontrole, která probíhá ve spolupráci s ÚKZÚZ Praha. Osivo je baleno do hliníkových sáčků pro kvalitnější uchovávání osiva.

Dbáme však také na prezentaci našich produktů a tím tedy na balení. Používáme profesionálně focené fotografie, které doplňujeme svěžím zeleninovým vzhledem. Jen ať jsou fotografie tak k nakousnutí jako opravdové plody. Nezapomínáme ani na media. Spolupracujeme s magazínem Zahrádkář a s paní Ing.Duškovou, kterou dozajista znáte z Receptáře prima nápadů.

Doslova plody naší práce se Vám čas od času snažíme prezentovat na výstavách. Na mezinárodním agrosalonu Země živitelka zaujala naše práce a hlavně výtvory nejen mnohé návštěvníky, ale i odborné komise. Roku 1994 ocenění „Zlatý klas“ odrůdě Beate F1 a roku 1999 celé kolekci hybridních paprik. Roku 2006, kdy jsme se na výstavě po delší odmlce osobně prezentovali, jsme získali ocenění „Zlatý klas“, na něž jsme náležitě hrdí.

Abychom, ale byli také světoví, spolupracujeme se zahraničními firmami například v Itálii a Řecku, ale i v době velkých společností a velkovýroby si zakládáme na statutu rodinné firmy, což pro nás znamená tradici, kvalitu a důvěru v ně. A doufáme, že ji budeme moci nabídnout i Vám.

Hodně šťavnatých a sladkých plodů Vaší práce ve Vašem životě přeje
Eliška Uheríková (3-tí generace Libery)
Ze celou firmu Libera

 

 

Povinně zveřejňované informace: